SELÜLİTLERDEN KURTULMAK İÇİN 10 ETKİLİ YÖNTEM

2 gün önce
SELÜLİTLERDEN KURTULMAK İÇİN 10 ETKİLİ YÖNTEM ...

Selülitlerden kurtulmak için Ne yapmalı? sorusuna yıllardır hepimiz cevap arıyoruz. Burda size gerek kendi tecrübelerimden gerekse uzmanlardan aldığım bilgiler doğrultusunda selülitlerden kurtulmanın yollarını anlatacağım.Selülitsiz bacaklar iç in okuyalım ;)

1.SU

Bol su içmek sağlığımızı için faydalı olduğu kadar cilt güzelliği için ve selülitlerden kurtulmak için de çok ama çok önemlidir. Selülitlerden kurtulmak istiyorsak günde en az 3 litre su içmemiz gerekiyor hanımlar. Su kan dolaşımını hızlandıran en büyük etkenlerden biridir ve bacaklardaki portakal kabuğu görüntüsünü yok etmeye yardımcı  olur.

2.YÜRÜYÜŞ

Her zaman söylüyorum yürüyüşten daha güzel bir terapi olamaz. Kulağınızda müzik, ayağınızda spor ayakkabılar hava da güzel daha ne isteriz diye düşünüyorum :)  Selülitlerden kurtulmak için ve kilo vermek için yapılacakların başında yürüyüş yapmak gelir. Kan dolaşımını hızlandırır, yağ yakımına yardımcı olur ve selülitsiz bacaklara merhaba demenizi sağlar ;)

3.YÜZME

Ve geldik aslında spor değil eğlence aktivitesine :) Yüzme sayesinde ne kadar kilolu olursanız olun (100 kilo değil tabii ki ) inanın bana bacaklarda selülit diye bir şey kalmıyor. Kilonuz olsa daha sıkı ve taş gibi bacaklara sahip oluyorsunuz. 6 aylık yüzme alışkanlığının ardından bunu test ettim onayladım mutlaka deneyin.  Selülitleri yok etmek için eğlenceye devam o halde :)

4.PİLATES

İşte benim hayatımın mucizesi :) Pilatesin üstüne gerçekten sıkılaştırıcı başka bir spor daha tanımıyorum. 10 günde bile vücudunuzdaki farkı bu kadar gözlemleyebilceğiniz başka bir şey yok inanın bana. Özellik bacaklar için pilates hareketlerini uygularsanız selülit görünümünden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Ebru Şallı'nın selülit savar hareketini şiddetle öneririm. Yansın kalçalar :)

5.KESE

Kese yapmak cilt güzelliği için ne kadar önemliyse kan dolaşımını hızlandırdığı için selülitleri yok etmek için de bir o kadar önemli. Her banyo sonrasında bacaklarınıza sıkı bir kese yapın bırakın biraz kızarsın sorun değil.

6.TOPARLAYICI KREMLER

Her zaman söylediğim gibi sadece dıştan sürülen bir krem asla sizin selülitlerden kurtulmanızı sağlamaz. Yağlı yiyeceklere devam edip, spor yapmayıp aa ben krem buldum hadi süreyim selülitlerim geçsin :) böyle bir dünya yok hanımlar :) Kimse kendini kandırmasın. Bu tarz kremlerin güzel bir diyet programı ve sporla desteklendiğinde etkisinin artacağını düşünenlerdenim. Selülitlerden kurtulmak istiyorsak böyle şeyleri hayat tarzımız haline getirelim. Spor yapalım, sağlıklı beslenelim ve bu tarz kozmetiklerden takviye alalım.

7.MASAJ

Masaj hem rahatlamak için hem de vücudu diri tutmak için vazgeçilmezlerimiz arasında. Bacakların kan dolaşımını hızlandırmak için harika bir yöntem olan masaj özellikle acı biber içerikli selülit kremleriyle kombinlenirse harika olur.

8.YEME-İÇME

Ve evet esas noktaya geldik. Selülitsiz bacaklar istiyorsak yediklerimize mutlaka dikkat etmek durumundayız. Kızartmalar, aşırı şekerli gıdalar, aşırı kahve tüketimi bizlere bacaklarda selülit ve göbekte yağ olarak geri döner. Bunlardan kaçınmak zorundayız. Başka yolu yok. Bulan varsa gelsin söylesin :)

9.VÜCUT FIRÇALAMA

En az kese kadar vücut fırçalama da kan dolaşımını hızlandırma açısından oldukça önemli. Haftada bir kez kendinizi şımartın ve bakım günü ilan edin. Uzun uzun banyonuzu yapın, bu sırada keselenin ,vücudunuzu fırçalayın, aromatik duş jelleri kullanın ve banyodan çıktıktan sonra yumuşacık pamuk gibi bir tene kavuşun. Cildinizin nasıl bebek gibi olduğuna inanamayacaksınız.

10.SOĞUK DUŞ

Selülitleri yok etmek için en etkili yöntemlerden birisi de soğuk duş. Buz gibi soğuk suyun altına bacaklarınızı banyodan sonra 5 dakika tutun. Gerçekten bunu yapmak zor biliyorum ama selülitsiz mükemmel bacaklar için bence değer. Babamın Estetik cerrah bir arkadaşı bana selülitten kurtulmanın en etkili yönteminin soğuk duş ve buz masajı olduğunu, salonlarda uygulanan diğer uygulamaların çoğunun etkisinin buna nazaran daha az olduğunu söylemişti. Sonuna kadar haklı :)

Selülitlerden kurtulmak için kendi fikirlerimi yöntemlerimi paylaştım. Bunları tek tek uygulamaya başlıyorsunuz hanımlar. Sonuçları alıcam :) Bunlara ek olarak sizin yöntemleriniz varsa mutlaka bekliyorum..

1 ayda selülitlerden ve yağlardan kurtulun ...

Galeriler

Kırmızı lazer tedavisiyle selülitlerden kurtulun ...

Galeriler

Adet sancılarından kurtulmak için öneriler ...

Galeriler

Bel çevresi yağlarından kurtulmak için 10 öneri ...

Galeriler

Çatlaklardan kurtulmak artık çok kolay! ...

Galeriler

Kabızlıktan kurtulmak için 5 özel menü ...

Galeriler

Olumsuz Anılarınızdan Kurtulmak İster misiniz? ...

Galeriler

2009'un En Etkili 100 İsmi ...

Galeriler

30 afrodizyak etkili yiyecek ...

Galeriler

Afrodizyak etkili parfümler ...

Galeriler

Ağrıyı kesmenin 10 etkili yolu ...

Galeriler

Anti-aging etkili en iyi serumlar ...

Galeriler

Cildinizi güzelleştirecek beş basit yöntem ...

Galeriler

Dişleri beyazlatmada 5 organik yöntem ...

Galeriler

Diyete devam etmek için 4 yöntem ...

Galeriler

Evinizi sonbahar renkleriyle dekore etmek için 5 yöntem ...

Galeriler

Hafıza güçlendirici 3 yöntem ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 2 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook