SAĞLIKLI VE GÜR SAÇLAR İÇİN YAPILMAMASI GEREKEN 7 ŞEY

2 gün önce
SAĞLIKLI VE GÜR SAÇLAR İÇİN YAPILMAMASI GEREKEN 7 ŞEY ...

Sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak için bütün kadınlar ellerinden geleni yapıyorlar biliyorum. Yalnız sağlıklı saçlar için yapılması gerekenler sürekli tekrarlanırken yapılmaması gerekenlerden çok bahsedilmiyor. Bu yüzden sizinle böyle bir yazı paylaşmak istedim. Sağlıklı ve gür saçlar için kaçınılması gerekenler..

1.SAÇ KURUTMA MAKİNESİ

Saç kurutma makinesi verdiği ısı ve volumu yüzünden saç diplerine çok zarar vermektedir. Sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak için mümkün olduğunca saçımızı saç kurutma makinesinden ziyade havluyla kurutmalıyız. Ben bunu havalar ısındığından beri deniyorum bakalım sonuçlar ne olucak :)

2.GÜN AŞIRI FÖN

Yukarıda ısının saça ne kadar zarar verdiğini söyledim ki kızgın fön makinelerinin verdiği zararı düşünemiyorum. Hergün fön çektrmek hem saçın zayıflamasına, yapısının bozulmasına hem de kırılmalara neden olur. Bırakın saçınız biraz da doğal haliyle dursun. Uzun ver gür saçlar için bu şart.

3.BOYA

Bazılarının saçına boya çok iyi gelmektedir ama genel olarak saçın yapısını ve parlaklığını aldığı kesin. İçindeki kimyasal maddeler saç diplerine zarar verebilir. Parlak saçlarınız olsun istiyorsanız mümkün olduğunca boyadan kaçmanızı tavsiye ederim. Özellikle renk açıcılardan!

4.YANLIŞ TARAK

Yanlış tarak kullanımı saçlarınızın daha çok kopmasına ve kırılmasına neden olur. Zaten günlük haddinden fazla saçınız dökülürken bir de siz kendi müdahalenizle dökmeyin. Daha çok geniş dişli tarakları tercih edin. Saçı mahveden fırçalardan kaçının.

5.MAŞA

Sık sık fön çektirmek olduğu kadar sık sık saça maşa yapmak da tahmin edeceğiniz gibi saça zarar veriyor. Saça zarar verenler arasında büyük yere sahip kızgın maşaların en azından kaliteli olanlarını ve saça daha az zarar verenlerini tercih etmenizi öneririm.

6.SIKI TOPUZLAR

Sımsıkı yapılan topuzların ve örgülerin saça ne denli zarar verdiğinizi bilseydiniz asla yapmazdınız. Özellikle ıslak saçı topuk yapmalar, sıkıca bağlamalar, örmeler saç köklerine eziyet. Sağlıklı saçlar için bunlardan mutlaka kaçınmalısınız.

7.SICAK SU

Makinelerin ısısı kadar saçınızı yıkadığınız suyun ısısı da saç için oldukça önemli. Çok sıcak su saç diplerine zarar verirken daha ılık suyla saçınızı yıkamanızı tavsiye edicem.

Sağlıklı, uzun ve gür saçlar için bunlardan kaçınmalıyız hanımlar. Daha dikkat edilmesi gereken o kadar çok şey var ki benim aklıma gelenler bunlar :) Sizin de paylaşımlarınızı bekliyorum :)

1 haftalık sağlıklı beslenme menüsü ...

Galeriler

2012'nin en sağlıklı beslenme trendleri ...

Galeriler

5 adımda sağlıklı saçlar ...

Galeriler

5 sağlıklı atıştırmalık ...

Galeriler

Alkol sonrası sağlıklı beslenme ...

Galeriler

Sağlıklı ve gür kirpikler için... ...

Galeriler

Uzun ve gür kirpiklerin sırrı fırçada gizli ...

Galeriler

2011 model at kuyruğu saçlar ...

Galeriler

2011'de doğal ve basit saçlar moda ...

Galeriler

2011'de saçlar özgür ruhlu ...

Galeriler

2012 Yılından Saçlar ...

Galeriler

2012'ye damga vuracak saçlar ...

Galeriler

Asla yapılmaması gereken 14 diyet ...

Galeriler

İlişkide yapılmaması gerekenler ...

Galeriler

İlk buluşmada yapılmaması gerekenler ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 1 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook