PÜRÜZSÜZ BACAKLARA SAHİP OLMAK İÇİN 8 HARİKA TEKNİK

2 gün önce
PÜRÜZSÜZ BACAKLARA SAHİP OLMAK İÇİN 8 HARİKA TEKNİK ...

Yaz aylarının gelişiyle birlikte bikini sezonu açıldı ve istenmeyen tüyler hepimizi korkulu rüyası haline geldi. Şort, etek ve mayo gibi kıyafetler giyebilmek için her gün tıraş olmak zorunda olan biz bayanlara harika çözüm önerilerim var. Siz de daha az tıraş olup daha bakımlı ve pürüzsüz bacaklara sahip olmak istiyorsanız uyguladığınız teknikleri değiştirmenizde yarar var. Bir de benim tekniklerimi deneyin bakalım...

1.LAZER EPİLASYON

Günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yolu lazer epilasyondur. Özellikle açık bir tene sahipseniz ve koyu renk tüyleriniz varsa lazer epilasyon yöntemi sizin için çok yararlı olacaktır. Yalnız bronz cilde lazer uygulaması yapılamayacağı için kış aylarını beklemeniz gerekmektedir.

2.İĞNELİ EPİLASYON

Diğer bir epilasyon çeşidi olan ve geçmişi çok daha eski olan iğneli epilasyon da istenemeyen tüyler konusunda imdadımıza yetişmektedir. Acılı ve riskli bir yöntem olmasından kaynaklı çok tercih edilmeyen iğneli epilasyonu lazer epilasyonla kombinlemenizi öneririm. Lazere gidip kalın tüylerden kurtulup kalan ince tüyler içinde iğneli epilasyon tercih edilebilir. Kesinlikle harika bir seçim olacaktır zira lazer ince tüyleri görmez.

3.AĞDA

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için en eski yöntemlerden biri de acılı ağda yöntemidir hanımlar. Ağdanın acısını bir tek biz anlarız :) Hem hijyen açısından hem de acı açısından evde kendi kendinize yapmanızı tavsiye ederim. Acılı ama etkili bir yöntem olan ağda sayesinde tüyler zayıflar ve daha uzun süre de tekrar çıkmaya başlar. Böylece uzun süre temiz ve pürüzsüz bacaklarla hava atmanız mümkün.

4.NEMLENDİR NEMLENDİR NEMLENDİR

Bunu daha ne kadar daha söyleyeceğim bilmiyorum ama nemlendirin nemlendirin nemlendirin. Vücudumuzun her bölgesinin kesinlikle neme ihtiyacı var. Yalnız halk arasında şöyle bir yanlış var; ağdadan önce nemlendirici sürüldüğünde tüylerden daha kolay kurtulunduğu ama bu tam tersi etki yapar ve ağdanın tüyleri kola kavramasını zorlaştırır. Benim sizden istediğim nemlendiricileri düzenli duşlardan sonra ve gece yatmadan kullanmanız bu sayede ağda veya tıraştan dolayı tahriş olan bacaklar daha sağlıklı ve bakımlı bir hale gelir.

5.DOĞRU TIRAŞ

Tıraş yerine tercih edeceğiniz başka bir yöntem kalmadıysa size kalan şey bunu doğru yapıp yapmadığınızdan emin olmak.  Tıraşı kolaylaştıracak ve tahrişi azaltacak çeşitli, jeller, losyonlar kullanın. Jileti kılların çıkış yönünün tam tersi yönde kullanın. Sağlam ve steril bi jilet tercih ederek uygulamayı acele etmeden yapın ki istenmeyen kesiklere maruz kalmayın. Ama benim tercihimi soracak olursanız jilet son çareniz olsun çünkü jilet kullanımı tüyleri çoğaltır ve güçlendirir.

6.ILIK SU

Pürüzsüz bacaklara sahip olmak için tıraş sırasında suyun sıcaklığına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Sıcak su cildin daha fazla tahriş olmasına neden olur ve cildi kurutur. Keşke soğuk suya dayanabilseniz bu cilt için harika olacaktır ama tıraş sırasında titremeye gerek olmadığı için en iyi tercih ılık sudur.

7.ZEYTİNYAĞ

Zeytinyağ mucizesini bacaklarınızda da mutlaka kullanmanızı tavsiye ediyorum. Tıraş sonrasında ve gece yatmadan vücut nemlendiricisi olarak mükemmel bir seçim olacaktır. Pürüzsüz bacaklar için zeytinyağıyla masaj vazgeçilmeziniz olsun hanımlar. Bu doğal nemlendirici kaynağını içten dıştan bol bol kullanın. Marketlerde saf zeytinyağ promosyonlarını takibe başlayalım :)

8. DİĞER

Genel olarak bahsettiklerimizin dışında epilatörler ve tüy dökücü kremler kullanmak da diğer seçenekler arasında yer alabilir.Eğer sizin bu gibi konularda iyi veya kötü deneyimleriniz varsa bizimle paylaşmanızı istiyorum.

Yukarıda size pürüzsüz bacaklara sahip olmak için yapılabilecek olan yöntemlerden bahsettim. Bunlardan herhangi bir tanesini uygulayıp istenmeyen tüylerden kurtulun ve harika bacaklarınızla baş döndürün...

En güzel kaşlara sahip ünlüler ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook