MAKYAJSIZ GÜZEL GÖRÜNMENİN YOLLARINA 8 ÖRNEK

2 gün önce
MAKYAJSIZ GÜZEL GÖRÜNMENİN YOLLARINA 8 ÖRNEK ...

Makyaj yapmadan da güzel olmanın 1001 çeşit yolu vardır. Makyajsız bakkala bile gitmeyen birçok arkaaşım var. Sizin de etrafınızda ki birçok kadın eminim makyajsız halini kimsenin görmesini istemiyordur. Bütün bunlara çözüm aşağıdaki adımlarda hanımlar, sürekli tetikte olmaya ve bir kalıp boyayla dolaşmaya son veriyoruz.

1.CİLT BAKIMI

Makyajsız da güzel görünmek için en önemli nokta cilt bakımıdır. Düzenli bakımınızı, maskelerinizi yaparsanız pudraya gerek kalmayacak kadar ışıl ışıl bir tene sahip olursunuz. Lekeli ve pütür pütür bir cilt tipiniz varsa dermaroller kullanarak daha pürüzsüz bir cilde kavuşursunuz.

2.TEMİZLİK

Daha taze bir cilde sahip olmak ve makyajsız da güzel görünmek için cildinizi düzenli olarak temizlemenizi tavsiye ediyorum. Günlük hayatın kargaşasında gözenekler kapanır ve kirlenir. Sık sık cilt temizliği yapmazsanız sivilceli bir cilde sahip olmanız söz konusu olabilir. Günde iki defa bu uygulama cilt güzelliği açısından önemlidir.

3.ÖZGÜVEN

Makyaj geride olanı saklamak için mükemmel bir maske, bunu bütün güzellik uzmanları kabul ediyor. Ama bu maskeler olmadan da mutlu ve iyi görünmeyi bilmeliyiz diye düşünüyorum. Makyajsız korkunç göründüğünüzü düşünüyorsanız bu güven eksikliğinin bir emaresidir. Eğer makyaj yapmadan da güzelim der ve buna inanırsanız eminim etrafınızda ki herkes de sizin gibi düşünecek.

4.SAĞLIKLI BESLENME

Bütün bu dış bakımlar kadar yediğimiz içtiğimiz şeyler de cilt kalitemizde büyük rol oynar. Abur cubur ve yağlı gıdalardan kaçınırsak sağlıklı bir cilde sahip olmak kaçınılmaz hale gelir J Sağlıklı ve parlak cilt için haliyle makyaja gerek kalmaz.

5.GÜNEŞ KORUMASI

Günümüzde maalesef güneş ışınları cilde çok zararlı. Kalıcı iz bile bırakabilen bu ışınlara karşı cildi korursak ve güneş kremini ihmal etmezsek lekesiz bir cilde sahip olmuş oluruz.

6.PEELİNG

Son olarak her daim kurtarıcımız olmazsa olmazımız peeling. Haftada bir dafa yapılan peeling ile cilt ölü derilerden kurtulur ve daha canlı bir görünüme kavuşur. Makyajsız güzel görünmek istiyorsak peeling şart hanımlar :)

7.DİŞLER

Yüz güzelliğinde dişlerimizin payı kuşkusuz çok önemli. Hergün yapılacak diş bakımları sayesinde sağlıklı dişlere ve sağlıklı gülüşe sahip olmak mümkün. Makyajsız güzel görünmek için güzel bir gülümseme şart J

8.NEMLENDİRME

Cildin kurumasını ve kötü bir görünüme bürünmesini engellemek için düzenli olarak nemlendirici kullanmak gerekir. Özellikle banyo sonrası için bunu mutlaka uygulamalısınız hanımlar. Kusursuz bir cilt için nem dengesi olmazsa olmazımız. 

"Savcı Leyla" Çiğdem Batur makyajsız görüntülendi ...

Galeriler

40 makyajsız ünlü ...

Galeriler

Asyalı kızların makyajlı ve makyajsız halleri ...

Galeriler

Bade İşcil makyajsız ...

Galeriler

Beyonce makyajsız haliyle beğeni topluyor ...

Galeriler

5 yaş daha genç görünmenin yolları ...

Galeriler

Bilgili görünmenin yolları ...

Galeriler

Cool Görünmenin 10 Altın Kuralı ...

Galeriler

Cool Görünmenin Sırları ...

Galeriler

Daha zayıf görünmenin 9 yolu ...

Galeriler

Yollarına Gül Yaprakları Döktüler ...

Galeriler

Arda'dan Örnek Davranış ...

Galeriler

Bu ünlü gelinleri örnek almayın! ...

Galeriler

Çocuklarıyla bir örnek giyinen ünlü anneler ...

Galeriler

Dilara Koçak'tan hamilelik döneminde kilo kontrolü ve örnek diyet listesi ...

Galeriler

Dostlukları ile örnek oldular! ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 2 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook