KİRPİKLERİ UZATMAK İÇİN 8 ÖNERİ

2 gün önce
KİRPİKLERİ UZATMAK İÇİN 8 ÖNERİ ...

Her kızın olduğu gibi upuzun kirpikler benimde rüyam. Güzelliğin simgelerinden kabul edilen uzun ve gür kirpikler için bugüne kadar birçok şey denedim ve tecrübelerimi sizlerle paylaşmaya karar verdim. Kimileri geçici kimileri kalıcı ve başarılı çözümler oldu. İhtiyaca göre seçmesi sizden ;)

1.BADEM YAĞI

Kirpik uzatma denince ilk akla gelenlerden biri badem yağı. İşe yarıyor mu dersek evet yarıyor ama çok uzun zaman kullanmanız gerekli birde kısa kirpiklerinizden mucize yaratıp Türkan Şoray kirpiği yapmıyor. Beklentinize bağlı olarak başarılı sonuç alırsınız diyebilirim. Yalnız tatlı badem yağı olmasına dikkat edin gözünüzü yakmasın.

2. HİNT YAĞI

Badem yağını yazıpta daha çok memnun kaldığım hint yağını yazmazsam olmazdı. Kesinlikle işe yarıyor. Ama sabretmeniz ve uzun süre kullanmanız lazım. Benim özellikle alt kirpiklerimi ciddi anlamda uzatmıştı.

3.TAKMA KİRPİK

Üniversitede Hüsnayla kirpik taktırmaya gittik bu tek tek olanlardan. Ben önce tereddüt ettim ama sonuç inanılmaz oldu. İki gözüme 16 şar tane taktırdım diye aklımda kalmış. O kadar güzel oldu ki yol boyu elimizde aynayla gezdik. Tabii bu mutluluk 2 hafta sürdü. Kirpikler döküldü ve yanlarında benim kirpiklerimden de biraz götürdü. Sürekli olmamakla beraber ara ara özel zamanlarda yaptırılabilir.

4.İPEK KİRPİK

TAkma kirpik beni tatmin etmedi daha doğal dursun ve daha uzun süreli kalsın diyorsanız ipek kirpik taktırabilirsiniz. Ama sonu takma kirpikten daha kötü olabilir uyarayım. Kullanılan yapıştırıcı oranına göre daha çok kirpiğinizi koparır. Kopan kirpikler yerine gelio o konuda şüpheniz olmasın ama uzun sürebilir. Birde güzellik salonlarının attığı 3 ay yalanına inanmayın 1 ay muhteşem gezersiniz sonra yavaş yavaş bozuluyor.

5.VAZELİN

Vazelini henüz denemedim ama deneyenlerden aldığım bilgiye göre diğer yağlar kadar kirpikleri besleyip uzatıyormuş.Bence denenebilir.

6.PAHALI KOZMETİKLER

Piyasadaki kirpik serumlarından hepinizin haberi vardır diye düşünüyorum. İçlerinden mavalayı denedim ve bende işe yaramadığını söyleyebilirim. Bu aralar Harvey Nicholsta satılan 500 TL'lik serumu denememek için kendimi zor tutmakla beraber etkisinin sadece kullanım süresince sürdüğünü duydum. 

7.ZEYTİN YAĞI

Saçta cilde kadar her derde deva zeytin yağı tabii ki kirpikleri uzatmak için de çok faydalı. Gür ve güçlü kirpikler için her akşam zeytin yağıyla kirpiklerinizi besleyebilirsiniz.

8.KİRPİK EKİMİ

Fue yöntemini duydunuz mu bilmiyorum. Saçınızdan hücre alıp göz kapaklarınıza ekliyorlar. Ve kirpikleriniz istemediğiniz kadar uzuyor :) Çünkü onlar saç. Ben cesaret edemem açıkçası edeni henüz görmedim bakalım izleyelim belki birileri çıkar ;)

Benim önerilerim bunlar şimdi de sizin tecrübelerinizi alalım hanımlar ;)

Bel çevresi yağlarından kurtulmak için 10 öneri ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook