KIRIŞIKLIKLARDAN KURTULMANIN 7 YOLU

2 gün önce
KIRIŞIKLIKLARDAN KURTULMANIN 7 YOLU ...

Gün geçtikçe ve yaş ilerledikçe kırışıklıklar kadınların korkulu rüyası olmaya başlıyor. Özellikle alında, göz kenarlarında ve dudak kenarlarında oluşan ince çizgiler oldukça can sıkıcı olabiliyor. Ama üzülmeyin bununda önüne geçmek mümkün. Yalnız size bebek gibi olacaksınız demiyorum bunu unutmayın biraz yaşınızın da tadını çıkarın, abartmayın ;)

1.YÜZ YOGASI

Yüzdeki kırışıklıkların en büyük düşmanı düzenli yapılan yüz yogası. Yıllar önce bir TV programında izlediğim yüz yogası uzmanı kadından daha önce de bahsetmiştim kadının yüzü taş gibiydi. Sizin neden olmasın. Ama dediğim gibi istikrar şart ;)

2. BOL SU

Cildin ihtiyacı olan nemi dışarıdan sağlamamız kadar içten de takviye etmemiz oldukça önemli. Günlük en az 3 litre su diyorum kızlar ;)

3.MASAJ

Yüzünüze yaptığınız masaj kan dolaşımını hızlandıracak ve cilt hücrelerini uyaracak buda cildin kırışmasını engelleyecektir. Bu sayede daha canlı ve kırışıksız bir cilde sahip olmanız işten bile değil.

4.KOLAJEN MASKELERİ

Hepimizin bildiği gibi cilde gençlik ve canlılığı veren madde kolajen. Kolajeni normalde vücut üretir ama maalesef 27 yaşından sonra kolajen üretimi yavaşlar bizde bu nedenle dışarıdan elimizden geldiğince kolajen takviyesi yaparsak daha az kırışırız.

5.DERMAROLLER

Ucunda birçok iğne bulunan ve bir nevi işkence aleti gibi duran dermaroller sayesinde cildi uyararak yenilenmesini sağlayabilirsiniz. Yalnız uzman ellerin bunu yapması şart ;) İğneler cilde battıkça vücut bunu yara gibi algılayacak ve başlayacak yenilemeye :)

6.VİTAMİNLER

Özellikle yüz kesesi veya dermaroller sonrası C vitamini kullanıorsanız bu vücuttaki kolajen ürütümünü arttıracağı için kırışıklıklara engel olacaktır. C vitaminin yanında E ve A vitamini de cilt sağlığı açısından oldukça faydalı vitaminler arasındadır, onlardan da yararlanabilirsiniz.

7.PRP

PRP insanın kendi kanıyla gençleşmesi demek. Yazılarımdan da anlayacağınız üzere genellik güzellik salonlarında yapılan uygulamalara inanmam ama PRP gerçekten farklı. Sonuçta kendi kanınızla yenileniyorsunuz oldukça mantıklı. Burada dikkat edilmesi gereken şey hijyen. PRP yaptıracağınız kişi mutlaka hekim olmalı ve sağla bir klinikte uygulama tatbik edilmeli.

Son olarak kırışıklıklardan kurtulmanın en önemli yolu MUTLULUK diyorum. Deneyin görün ;)

“Seni seviyorum” demenin 20 değişik yolu ...

Galeriler

100 kalori yakmanın 10 basit yolu ...

Galeriler

5 Kilo vermenin 11 pratik yolu ...

Galeriler

Erkeği kendine bağlamanın 15 yolu ...

Galeriler

Mutlu ilişkinin 5 yolu ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook