DAHA GÜZEL BİR CİLT İÇİN 7 İPUCU

2 gün önce
DAHA GÜZEL BİR CİLT İÇİN 7 İPUCU ...

Daha güzel ve parlak bir cilt bütün kadınların hayali olsa gerek. Bunun için yapmanız gerekenler çok kolay hanımlar. Aşağıdaki önerileri tek tek hayatınıza alın ve değişimi keyifle izleyin izletin :)

1.SU

Su vücutta biriken toksinlerin dışa atımına yardımcı olduğu için bunların cildimize yansımasını ölemektedir. Hepimiz artık günde kaç litre su içmemiz gerektiğini sanırım biliyoruz. Ama bunu ne kadar hayata geçirdiğimiz önemli. Gün içinde soda, çay, kahve haricinde gerçekten kaç bardak saf su içtiğinizi bir ölçün. Çoğunluğun 2,5 litreden az su içtiğine bahse girebilirim. Bunu hemen düzeltin ve cildiniz ve güzelliğiniz için bol bol su için.

2.PEELİNG

Düzenli yapılan doğal peelingler şaşırtıcı sonuçlar doğuruyor. Cilt ölü hücrelerden kurtulduğunda daha sağlıklı ve daha parlak bir görüntüye kavuşuyor.  En az haftada bir kez peeling yapmanızı tavsiye ederim. Hatta etkisi düşünüldüğünde 2 defa da yapılabilir :)

3.YÜZÜNÜZÜ YIKAYIN

Her sabah ve gece yatmadan önce yüzünüzü mutlaka yıkayın. Asla makyajla yatağa girmeyin. Yağlı bir cildiniz varsa yüzünüzü yıkamanız en azından durumu biraz olsun kurtaracaktır. Böylece sivilce ve siyah nokta görünümünü de engellemiş olursunuz.

4.NEMLENDİRİCİLER

Bazen çoğumuz cildimizi nemlendirmeyi ihmal ediyoruz. Yağlı ciltler için su bazlı nemlendiriciler duş sonrasında cildin ihtiyacı olan yağları ve vitaminleri yerine koyabilir. Kuru ciltler için zaten bir şey söylemeye gerek yok nemlendirici onların hayatlarının bir parçası olmak zorunda. Ayda bir defa da nemlendirici yerine bebek yağını kullanmanızı tavsiye ederim. Cilt için harika bir nem kaynağıdır.

5.GÜNEŞ KORUYUCU ŞART

Günümüzde maalesef güneş cilde dost değil düşman. Kırışıklıklara ve hatta cilt kanserine dahi yol açabilen zararlı güneş ışınlarından cildinizi mutlaka ama mutlaka korumalısınız. Her gün dışarı çıkmadan güneş kreminizi sürmeyi alışkanlık haline getirin.

6.SAĞLIKLI BESLENME

Cildimiz yediğimiz bütün gıdalara dışarıya yansıtır. Sağlıksız bir derinin altında sağlıksız besinler yatar. Sebze ağırlıklı beslendiğiniz de cildiniz daha parlak olduğunu göreceksiniz. Tıpkı su gibi sebze ve meyve de cilde çok iyi gelir. Bizzat bunu test ettim. Siz de beslenme alışkanlıklarınızı değiştirin hanımlar cildiniz ve erkek arkadaşınız size görünüm için teşekkür edecek :)

7.SİVİLCELERLE OYNAMAYIN

Sivilcelerinizi patlatmaya çalışmayın. İnanın içindeki mikrop ve bakteriler bu şekilde diğer gözeneklere de yayılıyor ve uzun vade de daha çok sivilceye neden oluyor. Bırakın sivilce çıktığı zamanda kendi seyrinde ilerlesin. Kurur ve oynamadığınız için iz de kalmaz. Ellerinizi bağlayın hanımlar :)

Yukarıda saydığım 7 ipucunu deneyin ve haftalık sonuçları buraya yazın :) Hepimiz birbirimizden destek alalım :)

 

 

30’lar cilt uzmanı ...

Galeriler

Aldatıldığınızı anlamak için 8 ipucu ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook