ÇATLAKLARDAN KURTULMAK İÇİN 9 ÖNERİ

2 gün önce
ÇATLAKLARDAN KURTULMAK İÇİN 9 ÖNERİ ...

Vücut çatlakları hepimizin korkulu rüyası hanımlar L Aşırı kilo alımı, hamilelik, boy uzaması gibi birçok nedenle cildin elastikiyetini kaybetmesiyle yırtıklar şeklinde oluşan çatlaklar inanın çözümsüz değil . İşte sizlere vücut çatlaklarından kurtulmanın doğal yolları;

1.BOL SU

Yine su yine su :) kesinlikle her derde deva :) Su vücudun nem dengesini koruyarak cildin kurumasını ve çatlamasını engeller.

2.NEMLENDİRİCİLER

Suyun yanında vücudun nem dengesi için gerekli olan diğer bir etmen de nemlendiricilerdir. Özellikle çatlak oluşmasına müsait olan bölgeleri bol bol nemlendirirsek yeni çatlakların oluşumunu engellemiş ve oluşmuş çatlaklarında hafiflemesini sağlamış oluruz.

3.SPOR

Sporla vücudumuza elastiket kazandırırız ki bu da vücuttaki yırılmaları engeller. Özellikle pilates ve esneme hareketlerini yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.

4.KESE

Banyoda kese yapmak ölü deriden kurtulmak için oldukça önemlidir. Bunun yanısıra oluşmuş çatlaklar üstünde de etkisi yadsınamaz. Çatlak bölgenin üstüne sıkı bir kese ardından da güzel bir nemlendirici o görünümü kesinlikle hafifleticektir.

5.BİTKİSEL YAĞLAR

Portakal, biberiye ve nane yağı gibi selülit görünümünü azaltan yağlar cilde sıkılık vererek çatlaklarında tedavi edilmesinde yardımcıdır. Bunun yanısıra duştan hemen sonra sürülen bebe yağı da cilde yoğun nem kazandıracağı için çatlaklar için tavsiye edilen yağlar arasındadır.

6.VÜCUT PEELİNGİ

Çatlak bölgeye uygulanacak peelinglerde üstteki cansız derinin atılmasını sağlayarak çatlak görünümü azaltıcı yönde rol oynar. Deri sürekli kendini yenileyerek zamanla çatlakların yok olmasında etkili olur.

7.DERMAROLLER

Ucunda mikro iğneler olan bu silindirik alet çatlak bölgede mikro kanallar açar. Vücut bu kanalları yara gibi algılayarak o bölgede yenileme başlatır. Bu sayede çatlaklar çok büyük oranda azaltılmış olur.

8.LAZER

Birçok estetik merkezinde Çatlak tedavisi için kullanılan Lazer cihazları da çatlaklar için alternatif tedavi yöntemleri arasındadır. Doktorunuzun teşhisiyle doğru cihazla büyük yol katetmek mümkün olabilir.

9.BESLENME

Bütün olarak cilt sağlığında olduğu gibi çatlaklar için de beslenmemize dikkat etmemiz gerekmektedir. Ağır yağlar içeren cildin yapısını bozan ve kolajen sentezini durduran şekerli gıdalardan mümkün olduğunca uzak durmanız tavsiye edilir.

Bize rahat yok benden söylemesi yok çatlakla savaş yok selülitle savaş yok saç yok makyaj :D işimiz zor..

Bel çevresi yağlarından kurtulmak için 10 öneri ...

Galeriler

Bel çevresi yağlarından kurtulmak için 10 öneri ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook