AT KESTANESİ YAĞI NASIL YAPILIR?

2 gün önce
AT KESTANESİ YAĞI NASIL YAPILIR? ...

Geçen sene babamın estetik cerrah bir arkadaşıyla otururken at kestanesi yağının aslında bir çok kozmetikten daha etkili olduğunu öğrendim ve hemen at kestanesi toplamaya başladım. At Kestanesi yağının nasıl yapılacağı hakkında bir fikrim olmadığı için kestaneleri çürüttüm ve çöpe attım. Neyse bu yıla gelelim. Geçenlerde at kestanelerini yolda tesadüf eseri gördüm ve hemen çantama doldurdum. Tabii bu sefer güzel bir araştırma yaptım ve yağın nasıl yapılacağını öğrendim. Ve hemen hanımlar benim yağım hazır. Çatlaklar için kullanmayı planlıyorum gelişmeleri buradan sizlere yazarım. Yalnız at kestanesinin zehirli olduğunu hepinizi biliyorsunuzdur aman dikkat asla ortalıkta bırakmayın. Sakın ve sakın tadına bakmaya kalkmayın.

At Kestanesi Yağı Tarifi..

Malzemeler:

  • 10-12 adet at kestanesi
  • 1 adet kavanoz
  • Zeytinyağı
  • Badem yağı
  • 2 adet asprin

Hazırlanışı:

Kestaneleri kabukları rahat soyulması için 1 gün önceden sıcak suda bekletin. Bu işlemi mutlaka yapın yoksa asla soyamazsınız. Ertesi gün suda duran kestaneleri süzün ve tokmak yardımıyla kırın, kabuklar kendiliğinden soyulacaktır ama kırmak şart. Kabuklarını soyduğunuz kestaneleri iri iri rendeleyin ve kavanozun üçte birini doldurun. Ardından üstüne eşit oranda zeytinyağı ve badem yağı koyun. 2 adet aspirini de suda eritip karışıma ekleyin. Şişenin ağzını güzelce kapatın ve güneş gören yerde 45 gün boyunca bekletin. Bu sırada gün aşırı şişenizi çalkalayın.45 gün bittikten sonra kestaneleri süzün ve yağınızı kullanmaya başlayın.

AT KESTANESİ YAĞI NASIL YAPILIR?

Not: Yukarıda malzeme listesi verdim ama işin aslında bu malzemeler kavanozunuzun boyutuna göre değişir. Şöyle anlatayım kestaneler kavanozun üçte birini dolduracak geri kalanı eşit oranda saf zeytin yağı ve badem yağı olacak. Bu şekilde ayarlayabilirsiniz.

3 Pratik topuz modeli nasıl yapılır? ...

Galeriler

Yağmurlu havada evde ne yapılır? ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook